Jak pečovat o kožený řemínek na hodinkách WoodHood

Kožené řemínky jsou jedním z nejpoužívanějších typů upínání hodinek, jsou nejen stylové, ale i velmi příjemné na dotek a nošení. Ovšem je třeba jim věnovat zvláštní péči, bez ohledu na kvalitu, přece jen se jedná o přírodní materiál, který podléhá přirozené zkáze. Při nošení je neustále vystaven vnějším vlivům. Čeho byste se měli vyvarovat a jak se o kožený řemínek správně starat, aby vydržel co nejdéle? Dozvíte se v našem článku.

Vlhkost - voda a pot

Lidský pot se zcela přirozeně vsakuje do řemínku hodinek a napomáhá množení bakterií, které mohou po čase způsobit zápach. Jak se tomu vyvarovat? Dbejte na správné zapnutí hodinek na zápěstí. To by nemělo být příliš volné, ale ani příliš těsně. Ideální je takové, kdy mezi vnitřní stranu zápěstí a řemínek můžete vsunout malíček. Někdy se tomuto pravidlu říká 

Mimo pot, škodí řemínku i vlhkost způsobená vodou třeba při umývání rukou. Rada je proto jednoduchá: Vyvarujte se kontaktu hodinek s vodou. Myjte si ruce opatrně, popřípadě si hodinky rovnou sundejte, rozhodně se s nimi nechoďte sprchovat a už vůbec si je neberte na koupání. Voděodolnost hodinek berte spíš jako výhodu, že když vám hodinky spadnou do vody, nic se nestane a strojek poběží dál, řemínek si však bude vše pamatovat.

Sucho 

Pokud už se vám přesto kožený řemínek namočí, nepanikařte, ale nesnažte se jej co nejrychleji vysušit. Silné teplo (sluneční svit, fén, trouba), totiž může způsobit vysychání a praskání kůže. Nechte jej proto vyschnout přirozeně.

Jak správně kožený řemínek očistit

Kožený řemínek by se měl ideálně po každém nošení otřít suchým hadříkem, abychom z něj odstranili nečistoty, které na sebe za den natáhl. Aby zůstal řemínek pružný a nepraskal, čas od času na něj naneste vrstvu včelího vosku.

Dodržujte tyto zásady

  • Kožený řemínek je ušlechtilý přírodní materiál, o který je třeba náležitě pečovat, aby vám vydržel co nejdéle. 
  • Nevystavujte řemínek přímému slunečnímu světlu a silnému teplu.
  • Vyhýbejte se vodě (sundávat hodinky při mytí rukou).
  • S koženým řemínkem nesportujte a nesprchujte se.
  • Při zvlhnutí či namočení nechte řemínek přirozeně uschnout. 
  • Po každém nošení řemínek otřete suchým hadříkem.
  • Snažte se na ruce, v místě upnutí řemínku, omezit používání krémů a parfémů.
  • Pravidelně řemínek ošetřujte - vhodný je včelí vosk či jiný specializovaný přípravek.
  • Hodinky nosit zapnuté tak aby se mezi řemínek a zápěstí vešel malíček.
  • V případě zašpinění - nečistotu umyjte vlhkým hadříkem s malou kapkou mýdla.