Množí se nám dotazy, jak vybrat správné hodinky pro ženu či muže. Odpověď je jednoduchá, u nás je to jedno! Už od začátku, když jsme modely vymýšleli, jsme chtěli držet univerzálnost a neškatulkovat modely na dámské a pánské. Snad až na drobné výjimky, které přibyly časem se nám to povedlo. Pojďme si probrat pár pravidel, kterými se řídit, když plánujeme darovat dřevěné hodinky.

1) Osobní styl

Zkuste si představit, že jste tím, komu hodinky plánujete darovat. Co je pro něj důležité? Je to spíše design nebo dá na specifické funkce hodinek?

2) Volba dřeva

WoodHoodky jsou vyrobeny z různých druhů dřeva, které mají svou typickou barvu. Nejčastějším dřevem pro výrobu dřevěných hodinek je javor a tmavý santal. Javor se vyznačuje světle krémovou barvou, zatímco tmavý santal leží na druhé straně pomyslné barevné škály a patří mezi nejtmavější dřevo. Mimojiné mezi modely najdeme i specifickou růžovo vínovou barvu, kterou se vyznačuje amarantové dřevo, viz model Pinkness. Kombinace odstínů dřeva není výjimkou. Výrazná červená v doprovodu tmavě hnědého santalu se snoubí v modelech ChilliAcme Chrono. Z exotického dřeva zebrano, který svou strukturou, jak název napovídá, připomíná zebru jsou Tigerhood.

Držte se jednoduchého pravidla. Je obdarovaný výstřednější typ? V tom případě se nebojte divočejších kombinací s červenou. Je spíše přírodní? Zvolte jednoduchost a nenápadnost jednobarevného provedení. :)

3) Volba kovu

Všechny dřevěné hodinky WoodHood se snoubí s kovovými částmi. Každý ciferník je doplněn barvou kovu, která se k němu ideálně hodí. Vybírat tedy můžete mezi modely se stříbrným a zlatým kovem v ciferníku. Nemusíte však příliš dbát na to, jestli obdarovaný má raději stříbrné nebo zlaté doplňky, protož dřevěné hodinky jsou natolik originálním kouskem, že se ani s rozdílnou barvou kovů dalších doplňků, jako jsou prstýnky apod., nebije. Další kovová část hodinek je zapínání, které je vyrobeno z nerezové hypoalergenní oceli.

4) Funkce Woodhoodek

V nabídce najdete jednoduché základní modely, které ukazují pouze čas. Další modely mají i datumovku, která ukazuje den v měsíci. Jediný speciální model Acme Chrono disponuje kromě funkce datumu i chronografem, tedy stopkami, viz Acme Chrono. Zde volte podle technického zaměření obdarovaného. Někdo ocení více ciferníků a hodinky jsou pro něj nejen doplněk, ale využije i jejich funkčnost. Jiný má rád střídmost a čím čistější design, tím lépe.

5) Velikost ciferníku

Jak jsme již na začátku napsali, nedělíme hodinky na dámské a pánské. Co Vám však výběr může nejvíce usnadnit je velikost ciferníku. Každý nabízený model má v ilustrační fotografii zaznamenán průměr ciferníku. Zkuste si představit, jak širokou ruku obdarovaný má, a jak by mu mohl daný model sedět. Obvod zápěstí nemusíte vůbec řešit, protože každý náramek dřevěných Woodhoodek se na míru zkracuje u hodináře a není s tím žádný problém. :)

6) Alergie

Zkuste zapřemýšlet, jestli obdarovaný nemá nějaké kožní alergie vyvolávané stykem se dřevem či kovem. Za celou dobu našeho působení jsme se nesetkali s problémem alergie na dřevo, avšak alergie na kovy je poněkud častější. Vzhledem k tomu, že každý člověk je individuální, nelze se 100% jistotou říct, že člověku alergickému na kov nebude naše hypoalergenní kovové zapínání vadit, ale ze zkušenosti, kterou máme ještě nikomu žádné problémy nezpůsobilo. Není se čeho obávat.

Teď už jistě víte, který model je ten pravý! Nezapomeňte jej doplnit o vlastní gravírování a skvělý originální dárek, který potěší každého na světě. :)