Nejoblíbenější modely Acme a Honey Chrono

Acme Chrono k nám do WoodHood rodinky přišly loni a sklidily velký úspěch. První dřevěné hodinky WoodHood s chronografem neboli integrovanou funkcí stopek, přesně ty tři budíčky v ciferníku opravdu fungují a nejsou jen na okrasu, i když tuto druhotnou funkci plní s přehledem :) (níže se dozvíte, jak se chronograf ovládá). Kromě stopek mají i ukazatel datumu. Zkrátka to pravé pro technické typy. Ale po estetické stránce určitě nezaostávají. Při navrhování modelu, který měl být původně celý jen tmavohnědý jsme návrh nechali chvíli uležet, a pak to přišlo, kombinace s červenou se nám už na první pohled zdála skvělá, no realita předčila naše očekávání. :)

Dvojče Honey Chrono jsme uvítali letos na konci srpna. Ořech byl jasnou volbou, protože z něj do té doby byl jen jeden produkt, a to náramek Walnut Bracelet. Díky němu jsme si ořech zamilovali a věděli jsme, že musí přijít i hodinky. Jediné, co viselo ve vzduchu bylo, jaký barevný kontrast je doplní. Návrhů padlo několik, ale žlutá nakonec jednoznačně zvítězila. Krásně hodinky rozzářila a udělala je, jak se říká hezky česky - "fresh".

Pojďme si vysvětlit, jak funguje chronograf.

Chronograf se ovládá dvěma postranními tlačítky. Horní tlačítko spouští a zastavuje stopky. Spodní tlačítko resetuje naměřené hodnoty. Rozložení menších číselníků je následující: horní číselník indikuje setiny, střední číselník umístěný vlevo minuty a spodní číselník vteřiny. Po spuštění stopek horním tlačítkem se rozeběhnu malé číselníky, po jejich zastavení, opět horním tlačítkem, můžeme naměřený čas přečíst postupně z jednotlivých číselníků (nejprve naměřené minuty z levého středního číselníku, poté vteřiny ze spodního číselníku). Setiny se indikují pouze do 1 minuty, poté se jejich ručička sama zastaví na pozici 00.

Oba modely mají quartzový pohon na baterii a ve svých dutinách skrývají japonský strojek Seiko VD57 Chronograph. Sklíčko je odolné vůči poškrábání díky vrstvě syntetického safíru. Co jistě oceníte a zároveň Vás to na první dobrou překvapí, pokud se setkáte s dřevěnými hodinkami poprvé, je lehkost. Váží pouhých 70 g. Další nespornou výhodou je vlastnost dřeva jako přírodního materiálu, který v zimě nestudí a v létě nepálí! Ani když budete několik hodin na sluníčku, na rozdíl od celokovových hodinek. :) Mezi další vlastnosti dřeva patří, že nošením, podobně jako jiné přírodní materiály (kůže, ...) získává lesklejší vzhled a výraznější barvu. Je to dáno stykem s Vaší pokožkou. K popisu ještě doplníme, že průměr ciferníku u obou modelů je 45 mm, šířka řemínku 22 mm a délka řemínku 260 mm. Hodinky jsou vždy posílány v této nejdelší délce a na míru Vám je zkrátí hodinář. Pokud by se stalo nebo již víte, že potřebujete delší řemínek než 26 cm, klidně nám napište nebo požadavek připište do poznámky a pošleme Vám zdarma dílky navíc. Žádný problém. :)

A co gravírování? Samozřejmě! Ba dokonce ho opravdu doporučujeme, protože tyto modely mají zapínání dřevěné a není vidět kovová spona. Tím se zvětšil prostor na gravírování a je možné ho využít na více textu, větší obrázky, loga apod. Hodinky Vám vždy přijdou v pevné papírové krabičce s logem WoodHood na víčku, na kterou je také možné gravírovat. :) Inspirujte se a povolte uzdu svojí fantazii. Máte-li nějaké otázky či potřebujete poradit, klidně nám napište, třeba tady na chatu anebo na e-mail info@woodhood.cz. Budeme se těšit!

P.S. Pro více inspirace určitě sledujte náš Facebook a Instagram, kam přispíváme denně a sdílíme i Vaše fotky s WoodHoodkami. :)

P.S.II. Poštovné je v rámci CZ i SK zcela ZDARMA!

Krásné dny přeje

WoodHood
www.woodhood.cz
www.woodhood.sk

Doporučené produkty5